Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi nedir nasıl yapılır sorusu günümüzde giderek yaygın bir biçimde araştırılıyor. Söz konusu olan terapiler ile birlikte pek çok sağlık sorunu giderilir. Her geçen gün daha yaygın biçimde kullanılmaya devam eden bu terapiler aslında oldukça eski zamana dayanan klasik bir tedavi yöntemidir. 

Randevu ve Bilgi Talep Formu

Kliniğimize gelerek ücretsiz muayene imkanından faydalanabilirsiniz.

Manuel Terapi Nedir? Fıtık Tedavisinde
Kullanılabilir mi?

Eklemlerde meydana gelen fizyolojik ve anatomik sorunlar manuel terapiler ile sorunsuz bir biçimde giderilir. Zaman içerisinde ve belirli sebeplerden dolayı eklemlerde belirli fonksiyon bozuklukları meydana gelebilir. Meydana gelen bu bozuklukların giderilmesi adına ise mobilizasyon ve manipülasyon gibi farklı özel teknikler kullanılır. Bu teknikler ile birlikte meydana gelen eklem bozukluklarının sorunsuz bir biçimde giderilmesi sağlanır.

Manuel Terapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Manuel terapi nelere iyi gelir sorusu da pek çok kişi tarafından araştırılır. Yapılan tedavilerde vücudun biomekaniklerini kullanan ve insanların doğal bir biçimde hareket etme yeteneklerini kazanmaları sağlanır. Tedaviler esnasında farklı teknikler kullanılır. Bu tedaviler kapsamında pek çok sağlık sorusu giderilebilir.

İstanbul Manuel Terapi merkezleri içerisinde insanlar bu ve bunlar gibi pek çok rahatsızlığını tedavi etme imkanını elde eder. Bu yöntem ile birlikte sorunlarının giderilmesini isteyen kişiler kendilerine en uygun olan teknikler ile manuel terapi alabilirler. Bu kapsamda insanların sağlık sorunlarına göre en uygun olan yöntemler tercih edilir. Böylelikle de yapılan en uygun tedaviler ile birlikte hastalar sorunlarından kurtulma imkanını elde ederler. 

Manuel Terapi Hakkında Sıkça
Sorulan Sorular

Manuel terapi zararları konusu da pek çok kişi tarafından araştırılır. Aslına bakıldığı zaman bu terapilerin herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak bu noktada yapılan terapilerin kesinlikle büyük bir dikkat ile yapılması gerekir. Çünkü terapiler esnasına yapılabilecek olan en ufak bir hata bile ciddi sorunlara neden olabilir. Belirli ters hareketlerin yapılması ile birlikte sağlık bakımından ciddi anlamda sorunlar meydana gelebilir. Bu nedenle de söz konusu olan terapilerin kesinlikle bu alanda uzman olan kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Manuel terapi teknikleri söz konusu olan rahatsızlığa göre belirlenir. Manuel terapiler uygulanırken genel anlamda yumuşak doku mobilizasyonu uygulanır. Bu teknik ile birlikte terapistler ile olarak terapi uygulanacak olan bölgenin kas, sinir ve kemik hasarını tespit eder. Böylelikle de ayrıntılı bir değerlendirme yapma imkanını elde ederler. Daha sonrasında ise hastaların durumlarına göre fizik tedavi süreçlerini başlatırlar. Bu teknik ile genel anlamda belirli adezyonlar tedavi edilir. Aynı zamanda kasların gerginliğini azaltmak adına da sık bir biçimde tercih edilir.

Manuel terapilerde en sık uygulanan tekniklerden birisi de ger ve geri say tekniğidir. Söz konusu olan teknik ile birlikte yapısal ve postüral problemler sorunsuz bir biçimde giderilir. Germe esnasında asemptomatik anlamda bir gerginlik meydana gelir. Meydana gelen bu gerginlik ardından hasta yavaş bir biçimde bu pozisyondan çıkarılır. Böylelikle de kaslarında doğal bir gerilme ile iyileşme meydana gelir.

Tedavilerde kullanılan başka bir teknik de eklem mobilizasyonu olarak karşımıza çıkar. Bu terapilerde genel anlamda dinlenme, buz ve masaj kullanılır. Özellikle de sırtta meydana gelen ağrılar için bu teknik tercih edilir. Özellikle de tutulmuş olan eklemlerin gevşetilerek hareket hızının artırılması amaçlanır. Böylelikle de meydana gelen sorun ortadan kaldırılır.

İstanbul manuel terapi ücretleri konusu da bu terapileri almak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılır. Söz konusu olan ücretler alınacak olan tedavilere göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda terapilerin uygulandığı merkezler, süresi ve terapiyi gerçekleştiren uzman gibi pek çok etken ücretlerde değişiklik meydana getiriyor. Ücret konusunu merak eden kişilerin tedavi merkezine giderek sorunlarını göstermeleri gerekir. Böylelikle de meydana gelen sorunlarına göre alacakları terapi ile ücret belirlenmesi yapılır.

Manuel terapi ne demek diye araştıran kişilerin tüm bu detayları bilmeleri gerekir. Bilinmesi gereken tüm detayların incelenmesi ardından isteyen herkes bu terapileri alabilirler. Böylelikle de meyana gelen sağlık sorunları eklem, sinir sistemi ya da kaslar ile alakalı olduğu zaman sorunsuz bir biçimde hastalıklarının sona etmesini de sağlayabilirler.

Profesyonel Hizmetlerimiz

Primer , fizyoterapi alanında güler yüzlü ve kaliteli hizmeti sunarak en kısa sürede maksimum
fonksiyonel seviyeye ulaşmanızı amaçlar. 

Merkezimizde konusunda uzman fizyoterapistler tarafından Manuel Terapi, Osteopati Teknikleri, Kuru İğneleme ,Graston Tekniği…

Manuel Terapi Kas-İskelet  Sistem Rahatsızlıkları ile ilgili birçok hastalığın tedavisinde uzun yıllardan beridir güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır…

Boyun ağrısı, kliniklerimizde en sık karşılaştığımız durumlardan biridir. Her 10 kişiden 1’inde herhangi bir zamanda boyun ağrısı olduğu düşünülmektedir.

Ağrıyı azaltmaya ve tetik noktaların açılması prensibine dayanan ve bu sayede kastaki fonksiyonu geri kazandırmaya yardımcı olması için…

Vücut dokularının fonksiyonlarını anatomi, fizyoloji, patoloji, nöroloji, beslenme fizyolojisi temelinde semptomdan çok sebebe yönelik…

Klinik pilates kısaca omurga, eklem, kas ya da sinir sistemi rahatsızlıklarına yönelik mat, reformer, cadillac gibi özel ekipmanlarla uygulanan pilates…

Blog Yazılarımız

Primer , fizyoterapi alanında güler yüzlü ve kaliteli hizmeti sunarak en kısa sürede maksimum
fonksiyonel seviyeye ulaşmanızı amaçlar. 

OKMEYDANI FİZYOTERAPİST | OKMEYDANI MANUEL TERAPİ
05Ağu

OKMEYDANI FİZYOTERAPİST | OKMEYDANI MANUEL TERAPİ

OKMEYDANI FİZYOTERAPİST Okmeydanı Fizyoterapist, eforsuz, daha az hareket…

MASLAK FİZYOTERAPİST | MASLAK MANUEL TERAPİ
05Ağu

MASLAK FİZYOTERAPİST | MASLAK MANUEL TERAPİ

MASLAK FİZYOTERAPİST Maslak Fizyoterapist, eforsuz, daha az hareket…

MAHMUTBEY FİZYOTERAPİST | MAHMUTBEY MANUEL TERAPİ
05Ağu

MAHMUTBEY FİZYOTERAPİST | MAHMUTBEY MANUEL TERAPİ

MAHMUTBEY FİZYOTERAPİST Mahmutbey Fizyoterapist, eforsuz, daha az hareket…

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Primer Terapi WhatsApp Hattı
Merhaba🙌😊 Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHızlı Arama