Kuru İğne Tedavisi Nedir & Nasıl Yapılır?

Kuru İğne Tedavisi Nedir & Nasıl Yapılır?

Kuru iğne tedavisi nedir ve nasıl yapılır sorusu bu iğneler ile tedavi olmak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Söz konusu olan tedavi yöntemi esnasında pek çok farklı iğne çeşidi kullanılır. Hastaların durumlarına göre seçilen bu iğneler genel anlamda son derecede incedir. Bu iğnelerin kullanılması ile birlikte kasılan bu kasılması nedeni ile ağrı duyan, aynı zamanda da fonksiyonlarını yerine getiremeyen kaslar için kullanılır. Yapılan tedavi yöntemi ile birlikte kaslarda meydana gelen spazm durumu giderilir.

Kuru İğne Tedavisi Fiyatı Nedir?

Kuru iğne tedavisi fiyatı nedir konusunda da araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Söz konusu olan iğne tedaisinin fiyatları da çeşitli durumlara göre değişiklik gösterir. Bu fiyatlandırmalarda en başta gelen unsur ise tedavinin kaç seans süreceğidir. Ne kadar fazla seans gerekir ise ödenmesi gereken ücret de bir o kadar artış gösterir.

Fiyatlar konusunda belirleyici olan unsurlardan birisi de kaslarda meydana gelen spazmdır. Meydana gelen spazma göre kullanılacak olan iğnelerin çeşitlerinde de değişiklikler meydana gelir. Bu nedenle de kullanılacak olan iğnelerin çeşitleri, fiyat konusunda belirleyici faktörler arasında yer alır. Meydana gelen hastalığın şiddetine göre uygulanması gereken seans sayısında belirli değişiklikler meydana gelir. Genel anlamda haftada 2 ya da iki kez uygulanması gerekir. Toplam seans sayısı ise genel anlamda 3 ve 5 arasınKuru iğne tedavisi işe yarıyor mu da olur. Ancak hastalığın şiddetine göre seans sayısı 10’a kadar çıkabilir.

Kuru İğneleme Tehlikeli mi?

Kuru iğneleme tehlikeli mi sorusu bu konu hakkında en çok merak edilen konular arasında yer alır. Söz konusu olan tedavi yönteminin herhangi bir şekilde yan etkisi bulunmaz. Ancak bu konuda insanların kesinlikle kuru iğne ile tedavi yöntemini bu alanda tecrübe sahibi olan bir fizyoterapiste yaptırmaları gerekir. Çünkü tedavilerin doğru şekilde uygulanması ile birlikte kesinlikle zarar vermeyen bir metot olması ile dikkat çeker. Ancak yapılacak olan yanlış bir hareket kalıcı hasarlara neden olabilir. Yine bu iğneler içerisinde herhangi bir şekilde ilaç bulunmaz. Bu nedenle de herhangi bir zararı yoktur.

Kuru İğne Tedavisi İşe Yarıyor mu?

Kuru iğne tedavisi işe yarıyor mu sorusunun cevabı ise kesinlikle evettir. Zaten fizyoterapistler eşliğinde uygulanan bu yöntem ile birlikte vücutta herhangi bir hasar meydana gelmez. Aynı zamanda bu yöntemin uygulanıp uygulanmaması gerektiği konusuna da kesinlikle fizyoterapist olan kişiler karar verir. Hal böyle olunca da fizyoterapistler, kuru iğneleme ile tedavi olabilecek hastalar için bu yöntemi tercih eder. Yapılan uygulamalar ile birlikte hastalar sorunsuz bir biçimde iyileşme imkanını elde eder.

Kuru İğne Tedavisi Seans Ücreti 2022

Kuru iğne tedavisi seans ücreti 2022 yılı için de pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Söz konusu olan tedavilerin ücretleri belirli kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Yine 1 seans ücretinin ne kadar olduğu da uygulamayı yapacak olan terapistin tecrübesine ve fizik tedavi merkezine göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda uygulama yapılacak olan şehirlerin büyüklüğü de bu konuda etkili olur. Bu nedenle de kuru iğne tedavi yöntemini tercih edecek olan kişilerin bu kapsamda iyi bir araştırma yapmaları gerekir. Böylelikle de herhangi bir sorun meydana gelmeden iyileşme imkanını da elde edebilirler.

Kuru İğne Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kuru iğne tedavisi hangi bölgelere uygulanır denildiği zaman pek çok farklı bölgede uygulanabilmesi dikkat çeker. Bu tedavi yöntemi ile birlikte özellikle de kas spazmı ile birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde meydan gelen ağrılar giderilir. Uygulamanın genel anlamda kullanıldığı alanlar ise şu şekilde sıralanır;

  1. Omuz ağrısı
  2. Boyun fıtığı
  3. Omuzda hareket kısıtlılığı
  4. Bel ağrısı
  5. Bel fıtığı
  6. Baş ağrısı
  7. Boyun ağrısı
  8. Sırt ağrısı

Bu durumların tedavi edilerek ortadan kaldırılması adına öncelikli olarak kas spazmının giderilmesi gerekir. Tam olarak bu noktada kuru iğne tedavisi hastalara uygulanarak sorunsuz bir biçimde gündelik hayatlarına devam etmeleri de sağlanır. Pek çok kişi bu yöntem ile birlikte meydana gelen sağlık sorunlarından kurtulma imkanını elde eder. Ağrıların hafifletilmesi ve giderilmesi adına kullanılan bu yöntemler ile birlikte insanlarda herhangi bir şekilde yan etki de meydana gelmez. Böylelikle de insanlar gönül rahatlığı ile bu tedavi yöntemlerini tercih edebilirler.

Kuru İğne Kimlere Uygulanmaz?

Kuru iğne kimlere uygulanmaz sorusu da tedavileri olmak isteyen kişiler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Söz konusu olan yöntem genel alamda kas ve iskelet sistemi üzerinde etkilidir. Bu nedenle de 12 yaşın altında olan çocuklar için kullanılması pek uygun görülmez. Ancak 12 yaşın üzerinde olan herkes için bu tedavi yöntemleri sorunsuz bir biçimde uygulanabilir. Yine hipertansiyon ve diyabet gibi kronik olarak meydana gelen hastalıklarda da söz konusu olan yöntem sorunsuz bir biçimde kullanılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Primer Terapi WhatsApp Hattı
Merhaba🙌😊 Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHızlı Arama