GÜNGÖREN FİZYOTERAPİST | GÜNGÖREN MANUEL TERAPİ

GÜNGÖREN FİZYOTERAPİST

Güngören Fizyoterapist, eforsuz, daha az hareket gerektiren, genellikle oturma biçiminde olunan bir yaşam kas gücünde düşüşleri, iskelet sisteminde de bozuklukları beraberinde getirir. Özellikle omurga yapısında kamburluk (kifoz artışı), skolyoz (omurga eğriliği) ve bel-boyun düzleşmeleri gibi birçok
fiziksel rahatsızlık durumlarının artışına neden olmuştur. Yaşanan tüm bu fiziksel rahatsızlıklardan dolayı İstanbul’da yaşayan bireylerin iyi manuel terapi bulması bir nevi zorunlu olmuştur. Günlük yaşam aktivitelerinde zorluk yaşayan bireyler en iyi manuel terapi uzmanlarını araştırabilir ve ihtiyaçları dahilinde iletişime geçebilirler.

Güngören Fizyoterapist ile ağrılardan kesin olarak kurtulmak mümkün müdür?

Manuel terapi uygulamaları ağrıları azaltmaya yönelik yapılan tedavi yöntemlerindendir. Yapılan tedaviler sonucunda ağrılardan kurtulmak mümkündür. Ancak tek bir seansla ağrılardan kesin olarak kurtulacağınızı söylemek mümkün olmayabilir.

Manuel Terapi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Seans ölçeği tedavi gören hastalara göre değişebileceği gibi tedavi edilen hastalıklara göre de değişmektedir. Bu nedenle bu soruya kesin bir yanıt vermek doğru olmayabilir.

Manuel Terapi Nerde Yapılmalıdır?

Manuel terapi alanında uzman fizyoterapistlerin ve manuel terapi yapan doktorların hizmet verdiği kurumlarda yapılmalıdır.

Fizyoterapi Programına Manuel Terapiyi Eklemek Şart Mıdır?

Fizyoterapi uygulamalarının içerisinde manuel terapi yönteminin yanı sıra birçok farklı tedavi yolları ve ajanları bulunmaktadır. Elbette ki tedaviye bütüncül olarak yaklaşmak en etkili çözüm olacaktır.

Manuel Terapi Kimlere Uygulanmaz?

Manuel terapi tedavisi stabil olmayan kırığı olan bireylerde, omurga tümörü olanlarda, osteoporoz ve osteomyelit şüphesi olan bireylerde uygulanması tehlikelidir.

Manuel Terapi Riskli Midir?

Manuel terapi uygulamaları yukarıda belirtildiği gibi özel durumu olan bireyler için risk taşıyabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, en büyük tehlike manuel terapi eğitimi almamış kişilerin bu teknikleri uygulamaya kalkışmasıdır

Manuel Terapi Sonrasında Ağrı Oluşur Mu?

Hastaya uygulanan tedaviler sırasında ağrının oluşmaması gerekmektedir. Ancak seans sonrasında ağrılarda artış veya azalma kişiden kişiye değişebileceği gibi tedavi sürecinin de bir aşaması olabilir. Bazı kişilerden artan ağrılarla birlikte 1 hafta içerisinde ağrılardan tam kurtulma gözlemlenirken, bazı hastalarda seans sonrasında hiç ağrı oluşmadığı halde ilerleyen zamanlarda ağrılarının arttığı gözlemlenmiştir. Sizleriz her koşulda fizyoterapistinizle iletişime geçerek güncel durumunuz hakkında bilgi vermeniz sağlıklı olacaktır.

Manuel Terapi Ücreti Ne Kadardır?

İstanbul’da manuel terapi hizmeti verilen fizyoterapi kliniği bulmak için güzel bir araştırma yapmak gerekir. Araştırmalar sonucunda bulunan güvenilir kliniklere göre manuel terapi fiyatları değişebilmektedir.

Manuel Terapi Hizmetini Sgk Karşılıyor Mu?

Devlet hastanelerinde uygulanan manuel terapi uygulamalarını sosyal güvenlik kurumu karşılayabilir. Ancak detaylı bilgi için ilgili hastanelerle iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

Menisküs Problemim Manuel Terapi İle İyileşir mi?

Güncel bilgiler ortopedik problemlerde manuel terapi uygulamalarının olumlu sonuçlar oluşturacağını belirtmektedir. Diz ağrısına sebep olan menisküs problemi için de manuel terapi uygulamaları tedavinin önemli bir basamağını oluşturmaktadır.

Ameliyatsız Boyun-Bel Fıtığı Tedavisi Mümkün Müdür?

En sık karşılaşılan kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarından olan bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde fizik tedavi uygulamaları oldukça etkilidir. Patlamış fıtıklardan manuel terapi ile kurtulabilir, ağrısız yaşama merhaba diyebilirsiniz. Manuel terapi bel fıtığı ve boyun fıtığının ameliyatsız tedavilerinde önemli bir yere sahiptir. Boyun ve bel fıtığı için İstanbul’da manuel terapi merkezlerini araştırabilir, iletişime geçebilirsiniz

Size Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul’da manuel terapi hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz oldukça kolaydır. Kliniğimize Bakırköy, Güngören, Ataşehir, Fatih,
Yenibosna, Zeytinburnu, Güneşli semtlerinde ikamet eden danışanlarımız oldukça kolay ulaşım sağlayabilirler. Bunun yanında kliniğimiz İncirli metro
istasyonunun hemen yakınında olup metro ile ulaşımı oldukça kolay olan bir konumdadır. Primer Fizyoterapi ailesi olarak sizlere her zaman güvenilir ve sağlıklı hizmet verebilmek adına çalışıyoruz. Bizlere her fırsatta aşağıda bulanan iletişim numaralarından veya mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sağlınız için en güzel adımları atmanız, bizlerin de bu adımlara eşlik etmesi dileğiyle…
Adres: Kartaltepe Mahallesi Aydınyuva Sk. No:15 D:3, Bakırköy, İstanbul
Telefon: 0544 644 45 50
0554 666 50 79
Mail Adresi: [email protected]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Primer Terapi WhatsApp Hattı
Merhaba🙌😊 Size Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHızlı Arama